Jdi na obsah Jdi na menu
 


Final4 - USK x Sokol Pražský

10. 12. 2009

Sokol Pražský vybojoval konečné druhé místo v turnaji. Ondřej Kohout obstaral více jak 50% bodů svého týmu.

 

Očekávané utkání mezi oběma pražskými týmy zakončilo letošní závěrečný turnaj Final Four Mistrovství ČR juniorů na Folimance. Zápas byl přímým soubojem o druhé místo. Oba týmy totiž dokázaly v prvních dvou utkání porazit tým Pardubic a nestačily na vítěze letošního turnaje Ostravu. Tento atraktivní souboj přilákal na Folimanku na mládežnický basketbal neuvěřitelnou návštěvu 800 diváků a oba týmy se jim odvděčily skvělými výkony.

 

Úvod utkání patřil domácím, kteří získali několika bodové vedení. Sokol Pražský sice srovnal krok, ale v šesté minutě opět USK vedl již sedmibodovým rozdílem 17:10 a Vladimír Vyoral si vyžádal oddechový čas. Ten zastavil tlak domácího týmu a po deseti minutách snížil stav na 20:18. V druhé čtvrtině se opět dokázal USK mírně odpoutat a vedl po pěti minutách hry o pět bodů, 26:21. Poté byl z tříbodové vzdálenosti úspěšný Ondřej Kohout, ale trenér domácích reklamoval porušení pravidel o krocích a současně si vyžádal svůj první oddechový čas. Rozhodčí ho však nevyslyšeli a udělili mu  technickou chybu. Tu potrestal opět skvělý Ondřej Kohout dvěma úspěšnými trestnými hody a rázem bylo srovnáno, 26:26. USK šel poté znovu do mírného vedení a po poločase vedl o jediný bod, 36:35.

„V prvním poločase byl k vidění velmi kvalitní basketbal, kde domácí USK dominoval na doskoku, když dokázal doskočit o 12 míčů více než-li soupeř. Naproti tomu Sokol Pražský měl výrazně lepší úspěšnost střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. To potvrzuje i ukazatel užitečnosti, v kterém vedl USK 47:23. Na světelné tabuli ale vedl pouze o jediný bod.”

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy stejně aktivně a USK si po několikáté v dnešním utkání dodscf18241stal do mírného vedení. To ale nedokázal navýšit a na straně Sokola Pražského se znovu připomněl Ondřej Kohout. Ten od 24. minuty zatížil konto USK 12 body z celkových devatenácti a posunul tak svůj tým do vedení 59:52. USK se nevzdával, na jeho straně se pokoušel odpovědět zejména Tomáš Satoranský a ten velmi pomohl domácím k návratu do utkání, když tři minuty před koncem vedl Sokol pouze jednobodovým rozdílem 67:66. V dalších dvou minutách ale Sokol Pražský zaznamenal jedenáct bodů, z toho opět dnes téměř neomylný Ondřej Kohout devět a USK ztrácel minutu před koncem osm bodů. V závěrečných minutách se snažil ještě zdramatizovat utkání, ale Sokol Pražský si tento náskok již nenechal vzít a zvítězil šestibodovým rozdílem, 84:78.

Fantastické utkání s obrovským nasazením nabídlo přítomným divákům skvělý basketbalový zážitek a bylo tím nejlepším zakončením celého turnaje. Zápas nabídl také souboj dvou velkých individualit, na straně USK to byl Tomáš Satoranský, který zaznamenal 33 bodů s celkovou užitečností 52. Na druhé straně odehrál neuvěřitelné utkání Ondřej Kohout, který zatížil konto USK 45 body a jeho užitečnost se zastavila na čísle 59. Ten dnes střílel se smrtící přesností 32/26, z toho trestné hody se stoprocentní úspěšností 13/13. Naproti tomu se USK dnes opět střelecky trápil z tříbodové vzdálenosti, když z 21 pokusů nebyl úspěšný ani jednou.